ثبت نام ژئو پارک تریل 2019

اطلاعات کلی
مسابقه ی دوی ژئوپارک قشم، مسابقه ای بیابانی است که در منطقه ای حدفاصل روستاهای سلخ، گامبرون ، گوران، دوربنی, دره تندیس ها، بام قشم و هفت رنگو در استان هرمزگان و در جزیره قشم برگزار خواهد شد.
مسابقه در مسافت 30 کیلومتری با تقریبن 450 متر صعود و در مسافت 70 کیلومتر با تقریبن 1100 متر صعود برگزار می شود.
مسابقه در روز 21 بهمن ماه سال 1397 در ساعت 6:30 صبح از محل روستای سلخ آغاز می شود.
شرکت کنندگان باید مسابقه 30 کیلومتر را کمتر از 5 ساعت و مسابقه ی 70 کیلومتر را در کمتر از 12 ساعت و با همراه داشتن وسایل موردنیاز تأمین امنیت شان برای شرایط اضطراری و هوای نامساعد به پایان برسانند.
شرکت در مسابقه
شرکت در این مسابقه برای تمام افراد بالای 18 سال که از نظر پزشکی صلاحیت دویدن در مسیرهای طولانی را داشته باشند آزاد می باشد. با توجه به ماهیت بیابانی و سنگی مسیر، تجربه قبلی دویدن در چنین مسیرهایی به شدت توصیه می شود.
مراحل ثبت نام:
مراحل ثبت نام: فقط دوندگانی که ثبت نام کرده اند می توانند در مسابقه شرکت کنند.
حداکثر تعداد ثبت نام کنندگان برای مسابقه ی 30 کیلومتر 500 نفر و برای مسابقه 70 کیلومتر 100 نفر است.
مهلت ثبت نام تا تاریخ 1397/11/10 خواهد بود. ثبت نام قابل انتقال به فرد دیگری نیست و برگزار کنندگان اجازه ی شرکت در مسابقه را به فردی به جای فرد دیگر نخواهند داد.
هزینه
مبلغ ثبت نام برای گروه های 30 و 70 کیلومتر ، 250 هزار تومان برای شرکت کننده داخلی و 50 دلار آمریکا برای شرکت کننده غیر ایرانی می باشد.
هزینه ثبت نام شامل موارد زیر است :
1- شماره دونده
2- زمان گیری
3- تیشرت مسابقه
4- مدال تمام کنندگان مسیر
5- کمک رسانی و تغذیه میان مسیر
6- شام قبل از مسابقه
7- حضور گروه های امداد و نجات
وسایل ضروری:
وسایل ضروری برای شرکت کنندگان 30 کیلومتر:
قمقمه یا بطری مناسب برای حمل آب
لیوان یا بطری مناسب برای پر کردن آب در مسیر
وسایل ضروری برای شرکت کنندگان 70 کیلومتر:
قمقمه یا بطری مناسب برای حمل آب
لیوان یا بطری مناسب برای پر کردن آب در مسیر
بادگیر
پتوی نجات
سوت
تلفن همراه
چراغ پیشانی (هد لامپ)
شروع مسابقه
مسابقه راس ساعت 6:30 صبح روز 21ام بهمن ماه سال 1397 از سلخ آغاز خواهد شد. شرکت کنندگان باید حداقل نیم ساعت قبل از مسابقه، یعنی قبل از ساعت 6 صبح در محل مسابقه حاضر باشند. محلی برای نگهداری کیسه های وسایل شرکت کنندگان (که در بسته های مسابقه برای هر شرکت کننده قرار داده شده است) در نظر گرفته شده است. شرکت کنندگان بعد از مسابقه با ارائه ی شماره سینه های مطابق با شماره ی روی کیسه، آنرا دریافت می کنند.
برگزار کنندگان هیچ مسئولیتی در قبال وسایل رها شده در محل و یا خارج از کیسه های مخصوص (داخل و یا خارج از محدوده ی نگهداری کیسه ها) نخواهند داشت.
لغو مسابقه
 *امکان کنسل کردن ثبت نام و برگشت پول وجود ندارد.
در صورتی که به علت بدی هوا یا اتفاقات پیش بینی نشده و خارج از کنترل تیم برگزار کننده مسابقه لغو شود، پولی به ثبت نام کنندگان پرداخت نخواهد شد.
بسته های مسابقه
بسته های مسابقه شامل شماره ی شرکت کننده ، در تاریخ 20 بهمن ماه از ساعت 11 صبح تا 8 شب در محل  دفتر مسابقه واقع در روستای سلخ تحویل داده خواهد شد.

در هنگام تحویل گرفتن بسته مسابقه همراه داشتن بیمه ورزشی معتبر و گواهی سلامت الزامی است.

مسیر مسابقه
مسیر شامل راه های روستایی خاکی راه پاکوب کم عرض خاکی و سنگریزه ای مسیرهای کوه نوردی، سنگی و در بعضی نقاط گل و لای می باشد. مسیر با علائم راهنما علامت گذاری شده است. هرگونه خارج شدن از مسیر رسمی مسابقه و استفاده از میان برها موجب خارج شدن شرکت کننده از دور مسابقه خواهد شد.
مسئولیت
شرکت کنندگان با ثبت نام داوطلبانه خود در این مسابقه کلیه قوانین مسابقه و تصمیمات تیم برگزار کننده را می پذیرند. ثبت نام به معنی آگاهی شرکت کننده از درجه سختی و خطرات احتمالی این رشته و رفع کلیه مسئولیت ها از تیم برگزاری است. همچنین در هنگام تحویل بسته ثبت نام ، شرکت کنندگان ملزم به امضا کردن تعهد نامه ای مبنی بر آگاهی و پذیرفتن تمامی مسئولیت ها توسط خودشان خواهند بود.
سلامت و امنیت
در صورت شرایط بد آب و هوایی مثل مه شدید یا طوفان، برگزار کنندگان این اختیار را دارند که برای جلوگیری از خسارات احتمالی و حفظ سلامت و امنیت شرکت کنندگان، تصمیماتی اتخاذ کنند که می تواند شامل به تعویق انداختن مسابقه، لغو کردن آن و یا تغییر مسیر مسابقه باشد. شرکت کنندگان موظف به تبعیت از این تغییرات هستند. تغییرات احتمالی قبل از مسابقه یا در چک پوینت ها (در حین مسابقه) به اطلاع شرکت کنندگان می رسد. گروه های پزشکی و امداد و نجات در نقاط اصلی و مهم (به تشخیص تیم برگزار کننده) حضور دارند که محل دقیق آن به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید. افراد گروه های پزشکی و امداد و نجات مختارند که در طول مسیر شرکت کنندگان را چک کنند و در صورت تشخیص پزشکی، اجازه ادامه دادن را به شرکت کننده ندهند یا او را متوقف کنند و شرکت کنندگان موظف به اطاعت هستند.
ملاحظات زیست محیطی
این مسابقه در ناحیه مهمی از ایران و در منطقه ی حفاظت شده ی ژئوپارک با طبیعتی بی نظیر و اکوسیستم حساس برگزار می شود. از شرکت کنندگان انتظار می رود با این طبیعت با احترام و ملاحظه کامل برخورد کنند. به طور خاص از ریختن هرگونه زباله و آسیب رساندن به زیستگاه های طبیعی خودداری کنند. مشاهده رفتاری غیر از این منجر به اخراج شرکت کننده از مسابقه خواهد شد. به منظور جلوگیری از تولید زباله پلاستیکی در هیچ کدام از چک پوینت ها لیوان و بطری پلاستیکی موجود نخواهد بود، شرکت کنندگان موظف هستند لیوان شخصی یا قمقمه همراه خود داشته باشند. علامت گذاری های مسیر دائمی نیستند و بعد از تمام شدن مسابقه کل مسیر از علائم پاکسازی خواهد شد.
نتایج مسابقه و جوایز
نتایج رسمی نهایی بعد از مسابقه در سایت مسابقه به آدرس: www.persiantrailrunners.com
در دو دسته ی نتایج عمومی و نتایج عمومی زنان/ مردان اعلام خواهد شد.
به نفرات برگزیده مسابقات سی کیلومتر و هفتاد کیلومتر زنان و مردان هدایایی تعلق خواهد گرفت.
اجازه استفاده از تصاویر مسابقه
برگزار کنندگان اجازه استفاده از فیلم ها و عکس های تهیه شده در روز مسابقه را خواهند داشت. هر گونه عکاسی و فیلم برداری در طول مسیر مسابقه و حواشی آن تنها در اختیار تیم برگزار کننده می باشد و در صورت رعایت نکردن رفتار حرفه ای برخورد قانونی به عمل خواهد آمد
شئونات اسلامی
رعایت حجاب اسلامی کامل , مطابق با ارزش ها و قوانین جمهوری اسلامی ایران برای بانوان شرکت کننده الزامی است و در صورت مشاهده پوشش نا مناسب در هر زمان از مسابقه شرکت کننده از ادامه مسابقه محروم خواهد شد.

 

تکمیل فرم و پرداخت وجه ثبت نام به منزله قبول قوانین می باشد.